nasza misja

Witajcie

W latach 2010-2013 mieliśmy przyjemność zaprezentować się Wam jako Projekt „Wilki…” kiedy to współpracowaliśmy z zaprzyjaźnionymi fundacjami. W 2014 postanowiliśmy zacząć działać pod własnym szyldem i powołaliśmy do życia Fundację „Nowy Azymut”.

Cele i grupa odbiorców naszego przedsięwzięcia nie uległy zmianie. Głównym założeniem jest propagowanie aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży, na co dzień mieszkających w placówkach opiekuńczo – wychowawczych oraz objętych ochroną ośrodków pomocy społecznej. Pragniemy zaszczepić w dzieciach bakcyla „wiatru i wody” poprzez organizację rejsów po wielkich jeziorach mazurskich i po morzu Bałtyckim. Żeglarstwo jest piękne, ale to bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu, dlatego przed obozem lub na obozie wszyscy uczestnicy biorą udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonym przez doświadczonych instruktorów i ratowników.

„Nowy Azymut” to nie tylko żagle. Organizujemy także obozy turystyki górskiej i wspinaczkowe w najpiękniejszych zakątkach Polski.

Czy to wszystko…

Na pewno nie… coś jeszcze wymyślimy by nasze dzieci znalazły swój Nowy Azymut przez życie…