o nas

Witajcie

W latach 2010-2013 mieliśmy przyjemność zaprezentować się Wam jako Projekt „Wilki…” kiedy to współpracowaliśmy z zaprzyjaźnionymi fundacjami. W 2014 postanowiliśmy zacząć działać pod własnym szyldem i powołaliśmy do życia fundację „Nowy Azymut”.

Cele i grupa odbiorców naszego przedsięwzięcia nie uległy zmianie. Głównym założeniem jest propagowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży, na co dzień mieszkających w placówkach opiekuńczo – wychowawczych oraz objętych ochroną Ośrodków Pomocy Społecznej. Pragniemy zaszczepić w dzieciach bakcyla „wiatru i wody” poprzez organizację rejsów po wielkich jeziorach mazurskich, ale nie tylko. W roku 2013 udało nam się zorganizować pierwszy i na pewno nie ostatni rejs po morzu bałtyckim, który mamy nadzieję, na stałe zagości w naszym projekcie. Na tym nie koniec oczywiście. Kolejnym etapem edukacji żeglarskiej będzie umożliwienie zdobycia przez dzieci patentów żeglarskich.

Żeglarstwo jest piękne, ale to bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu, dlatego przed każdym obozem wszyscy uczestnicy będą brali udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, organizowane przez doświadczonych instruktorów i ratowników.

„Nowy Azymut” to nie tylko żagle. Naszym długofalowym celem jest również organizacja obozów wspinaczkowych, trekkingowych oraz rowerowych w najpiękniejszych zakątkach Polski.

Czy to wszystko…

Na pewno nie… coś jeszcze wymyślimy by nasze dzieci znalazły swój Nowy Azymut przez życie…

Pomagają nam:

levis mix red_hatrynek_pierwotny good-winddom_development karmar NWIC polcan Pure_Lifepasja zielona_budkasztorm_co_robic poloniusz ewergraf 4-windsPZZ
bialolekagizycko_logoJachting zeglarstwo zeglarka sail24